Ústředny.cz

Česká verzeEnglish version
Akce "Stará za novou" - sleva až 25%
e-mail: info@ustredny.cz | Mapa serveru |

Víte co je...

...EXT?
(Extension) - označení pro pobočku ústředny
Další pojmy

Novinky e-mailem


Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

Používáte ve firmě hlasovou poštu?

Ukázat výsledky

IP telefon Panasonic KX-NT136 podporuje nejmodernější VoIP technologie. IP telefony – společně s virtuálně stálým kapacitním Internetovým připojením a dostupnými IP VPN směrovači (routery) jsou ideální cestou pro společnosti , které potřebují zajistit svým vzdáleným pracovníkům přístup k firemním hlasovým službám.
S pomocí našich Panasonic IP telefonů Vám umožníme se soustředit výhradně na Vaše hlavní podnikání a současně odstartovat Vaši VoIP budoucnost! 
                 

        

Dosažení vyšší spokojenosti zákazníků díky podpoře Vašich zaměstnanců

Na základě stále sílícího tlaku na vyšší přizpůsobivost firem pomocí geografického rozložení jejich provozoven, nebo z důvodů potřeby poskytnout firemní hlasovou komunikaci zvyšujícímu se počtu vzdálených/domácích pracovníků, je stale vice nutné zpětně integrovat všechni pracovníky mimo hlavní kancelář do centrálního telefonního systému bez kompromisů v hlasové komunikaci. Řešení s intuitivně ovladatelným telefonem Panasonic KX-NT136 s VoIP připojením je odpovědí na potřeby tohoto druhu díky podpoře vzdálených pracovníků se snadným přístupem k funkcím IP digitálního systému KX-TDA v centrále společnosti – bez ohledu na jejich skutečné geografické umístění.

 
 
 
Vaši obchodní partneři ocení jednoduchost komunikace s Vaší společností díky umožnění ransparentního přístupu Vašich vzdálených pracovníků do centrálního systemu KX-TDA. Vzdálení pracovníci budou moci pracovat efektivněji a maximalizovat svoji produktivitu díky nepřerušovanému přístupu do firemního systému KX-TDA z libovolné lokality. Manažeři a vedoucí pracovníci mohou
dokonce využívat přehledy hovorného pro sledování všech centrálně zpracovávaných hovorů v systému KXTDA z důvodů udržení a snížení nákladů.
 
 

Jednoduchá instalace ve vzdálené lokalitě

Při použití běžných levných IP VPN směrovačů (např.Linksys BEFSX41 nebo Linksys WAG54G) může být navázáno VPN propojení mezi centrálou a vzdálenoulokalitou přes běžnou širokopásmovou Digitální účastnickou linku (DSL). Při první registraci IP telefonu do firemního systému KX-TDA je instalace na vzdálené lokalitě zjednodušena na pouhé připojení IP telefonu za vzdálený VPN směrovač a přiřazení jeho IP adresy (pomocí klávesnice telefonu nebo lokálního DHCP). KX-NT136 má take vestavěný Ethernet přepínač pro připojení počítače.


 

 

 

Zajištění vynikající kvality hlasu

Výrobky Panasonic z oblasti IP telefonie převádějí digitální hlasový signal do standardních RTP*/IP paketů, které jsou přenášeny přes síť TCP/IP. Výrobky usnadňují řízení kvality služby (Quality of Service) podporou VLAN taggingu (802.1p/Q) pro umožnění přidělení šířky pásma pro přenos hlasu. Navíc - IP VPN tunnelling zajistí zašifrování hlasu, takže není možný žádný odposlech během přenosu hlasového paketu přes Internet.

*RTP = Real Time Protocol

 

 

Zajištění maximální flexibility s IP telefonií Panasonic

Pro období přechodu Vaší společnosti na technologie konvergovaných hlasových a datových sítí poskytují výrobky Panasonic kontrolovanou migraci na IP telefonii, pracující plynule na tradičních sítích i sítích nové generace bez nutnosti drahých a rušivých obměn Vašeho telekomunikačního vybavení. Podle růstu Vaší společnosti zajistí výrobky Panasonic IP telefonie průběžnou
rozšiřitelnost, umožňující Vám kombinovat a sladit požadavky vzdálených pracovníků poskytnutím vynikajícího řešení potřeb Vašich komunikačních potřeb.

 

 

Snížení nákladů na instalaci a rozmístění

Panasonic IP telefony připojené na volitelnou kartu 16 IP poboček (KX-TDA0470) dovolují využít pro programování PC programovací software bez nutnosti učit se další nové programovací rozhraní. Navíc přístroje vypadají a pracují úplně stejně jako standardní digitální telefony, čímž snižují potřebu přeškolování koncových uživatelů – to vše pomáhá snižovat náklady na technickou podporu. Dále IP telefony nevyžadují žádnou přídavnou kabeláž, protože používají standardní síťový Ethernet kabel – snižují tak ostatní náklady na zařízení. Přesun zaměstnanců v rámci firemní sítě je snadný, neboť znamená pouze odpojení přístroje ze sítě v jednom místě a jeho zapojení zpět na novém pracovišti bez nutnosti jakéhokoliv nastavování, či přeprogramovávání.

 

 

Snižuje komunikační náklady

Řešení IP telefonů Panasonic nabízí volitelné úrovně komprese hlasu pro maximální využití přenosového pásma Vaší IP sítě, a zvýšení její efektivity. Komunikačních úspor je dosaženo u IP telefonů odstraněním nepotřebné přípojky běžné telefonní sítě a využitím standardního širokopásmového připojení k Internetu. Dalších úspor je možné dosáhnout převedním hovorů mezi vzdálenými lokalitami na firemní hlasovou síť postavenou na systémech KX-TDA a zavedením jednotného číslovacího plánu..

 
 

Odpovídající užítí DSL

U poskytovatelů hlasových/datových připojení jsou dostupné různé DSL technologie (obecně nazývané xDSL). Nejběžnější typy zahrnují:
- ADSL - Asymetrická Digitální účastnická linka, nebo
- SDSL - Symetrická Digitální účastnická linka
Termín asymetrická v ADSL znamená, že přenosová šířka pásma pro odchozí a příchozí data je odlišná.


Protože ADSL má větší šířku pásma pro příchozí, než odchozí data a zároveň je hlas citlivý na přenosovou rychlost v obou směrech – je nutno si uvědomit, že použití různých šířek pásma pro příchozí a odchozí data může snadno způsobit zkreslení hlasu až jeho nesrozumitelnost. Mnohem lepší a doporučovanou službou zvlášť pro obchodní použití a IP telefonni je proto SDSL. Termín symetrická v SDSL znamená, že dostupná šířka pásma pro přenos dat je v obou směrech stejná (viz. obrázek nahoře). To znamená, že typická SDSL služba 1Mbps poskytuje 1.024 Mbps jak pro příchozí, tak i odchozí směr. Výsledkem je mnohem účinnější přenos hlasových (VoIP) paketů přes SDSL a mnohem nižší pravděpodobnost zkreslení přenášeného hlasu. Dále – je nutno poznamenat, že většina poskytovatelů připojení rozděluje pevnou šířku pásma mezi vice uživatelů. Pro domácí uživatele je typické sdílení pásma cca. 50:1, zatímco pro firemní uživatele je to cca. 20:1. To zajišťuje vyšší úroveň služeb pro firemní uživatele díky nižšímu sdílením pásma pro využití IP telefonie.


Pozn: Mělo by být řečeno, že zatímco Internet je neřízená IP síť – za účelem zajištění spolehlivosti a bezpečnosti datové a hlasové komunikace přes Internet musí být IP virtuální privátní síť (IP VPN) zřízena přes přístup širokopásmového Internetu pro firemní účely.

 

 

 

           Leták ve formátu PDF ke stažení (192kB)

 


Dotaz / příspěvek do diskuse

Copyright © 2004 STAND CZ spol s r.o. Obsah tohoto serveru je chráněn autorským zákonem. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © IT STUDIO s.r.o., 2004