Ústředny.cz

Česká verzeEnglish version
Akce "Stará za novou" - sleva až 25%
e-mail: info@ustredny.cz | Mapa serveru |

Víte co je...

...ISDN 2?
ISDN2 / euroISDN2 / ISDN BRI - označení pro dvoukanálovou digitální přípojku ISDN.
Další pojmy

Novinky e-mailem


Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

Používáte ve firmě hlasovou poštu?

Ukázat výsledky

Integrované řešení LAN - Alcatel OmniPCX Office

V době, kdy místní počítačové sítě (LAN) představují základní kámen pro sdílení informací, periferní zařízení, aplikace pracovních skupin, Internet a VoIP, jsou integrované LAN přepínače Alcatel OmniPCX perfektní volbou pro malé a střední kanceláře a obchodní firmy. Jejich technologie Fast Ethernet vede k oživení výkonu sítě LAN, čímž umožňuje přenos velkých souborů, bezproblémové používání databází a přístup k multimediálním aplikacím.

Alcatel Omnipcx Office

Výkon

Integrovaná karta LAN v systému Alcatel OmniPCX Office umožňuje přepínání Fast Ethernet. Díky propustnosti až 100 Mbps na portu umožňuje bezproblémový přenos velkých souborů, používání databází a přístup k multimediálním aplikacím.

Rozšiřitelnost

Integrované přepínače LAN v systému Alcatel OmniPCX Office jsou modulární, přičemž nabízí řešení, které je efektivní z hlediska nákladů od 8 do 168 portů. Síťové karty LAN v sobě integrují porty pro uplink pro rozšíření sítě pomocí dalších přepínačů nebo pro využití již instalovaných hubů.

Jednoduchost

Integrovaný přepínač LAN v systému Alcatel OmniPCX Office umožňuje instalaci Plugand- play. S automatickou detekcí 10/100 Mbps na všech portech je připojení jednoduché a není nutná žádná další konfigurace. Se serverem DHCP OmniPCX Office jsou zařízením v síti dynamicky a automaticky přidělovány IP adresy. To umožňuje, aby rychlé rozšiřování sítě LAN svedl i neodborník.

Systém Alcatel OmniPCX Office zahrnuje internetové, hlasové a datové služby v jediném zařízení.

Součást komplexního řešení

Uživatelé sítě LAN mohou těžit z integrovaných aplikací OmniPCX, jako je například zabezpečený sdílený přístup k Internetu, integrovaný poštovní (e-mailový) server a server CTI. Mobilní zaměstnanci mohou získat přístup k síti LAN dokonce i tehdy, jsou-li právě mimo své pracoviště a to prostřednictvím zabezpečeného připojení VPN.

Systém Alcatel OmniPCX Office podporuje připojení sítě LAN k Internetu, přičemž umožňuje vícenásobné připojení WAN od 64 Kbps ISDN až do 10 Mbps pro ADSL a pronajaté linky.

Infrastruktura sítě LAN

Integrovaný přepínač LAN v systému Alcatel OmniPCX Office sestává až ze 12 desek přepínačů LAN switch, které jsou zasunuty do standardních slotů skříně Omni- PCX. Napájení desek zajišťuje OmniPCX Office a zálohovací baterie.

Karty LAN Alcatel OmniPCX přicházejí s kapacitami 8 nebo 16 portů, přičemž obě nabízejí stejnou úroveň služeb. Každý port poskytuje propustnost plných 100 Mbps a je schopen zajistit i 10 BT s využitím funkce autodetekce, která zjišťuje, zda je připojené zařízení typu 10 BT nebo 100 BT. Použití šířky pásma je neustále optimalizováno prostřednictvím mechanismu "store and forward", který odkládá stranou chybné pakety a řízením toku dat (uživatel je upozorňován na snížení rychlosti přenosu v případě přetížení sítě).

Technické údaje přepínače LAN X8/LAN X16

  • 8 nebo 16 portů pro Ethernet
  • Porty s automatickou detekcí 10 BaseT/100 BaseTX
  • Konektor RJ-45
  • 802.3u Fast Ethernet 100 BaseTX
  • Řízení toku 802.3x
Alcatel Omnipcx Office

Konfigurace zařízení IP

Server DHCP

Systém Alcatel OmniPCX Office poskytuje integrovaný server DHCP, který automaticky a dynamicky přiděluje IP adresy v síti LAN. To umožňuje snadnou instalaci nových zařízení IP v síti LAN, bez nutnosti jakékoli ruční konfigurace.

Síť LAN a Internet

Router a firewallRouter (směrovač), integrovaný v systému Alcatel OmniPCX Office poskytuje uživatelům sítě rychlý přístup k Internetu. Zabudovaný certifikovaný firewall chrání síť LAN proti napadení a útokům zvenčí.

Aplikace
Uživatelé sítě LAN mohou těžit z mnoha dalších internetových předností systému Alcatel OmniPCX Office, jako je například DNS, proxy, caching, e-mailový server a zabezpečené připojení VPN.

Připojení k Internetu
Systém Alcatel OmniPCX Office podporuje širokou škálu připojení sítě LAN k Internetu od 64 kbps ISDN až po 10 Mbps v případě ADSL nebo pronajaté linky.

 

Podrobné informace o ústřednách Alcatel-Lucent na našem webu naleznete pod odkazy níže:

Produktové letáky Alcatel-Lucent ke stažení ve formátu PDF:

Alcatel Výkonná a modulární architektura (150 kB)

Alcatel Inteligentní a přívětivý systém pro komunikaci (150 kB)

Alcatel Integrované řešení call centra (610 kB)

Alcatel Integrované řešení LAN (200 kB)

Alcatel PC telefonie a pimphony (510 kB)

IP telefony Alcatel-Lucent 8 series (3,9 MB)

IP telefony Alcatel-Lucent 9 series (4,5 MB)


Dotaz / příspěvek do diskuse

Copyright © 2004 STAND CZ spol s r.o. Obsah tohoto serveru je chráněn autorským zákonem. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © IT STUDIO s.r.o., 2004