Ústředny.cz

Česká verzeEnglish version
Akce "Stará za novou" - sleva až 25%
e-mail: info@ustredny.cz | Mapa serveru |

Víte co je...

...CLIP?
(Calling Line Identification Presentation) - zobrazení telefonního čísla volajícího na displeji telefonu volaného uživatele.
Další pojmy

Novinky e-mailem


Doporučení

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
Doporučte nás!

Anketa

Používáte ve firmě hlasovou poštu?

Ukázat výsledky

Autosalón

Popis situace:

 Autosalon AmeCars s.r.o. vstoupil na český trh v roce 1997. Dnes patří mezi přední prodejce amerických vozů a jejich náhradních dílů po celé České republice. AmeCars s.r.o. je žádaný především pro perfektní servis, rychlé a kvalitní služby a jako novinku chce zprovoznit nepřetržitou asistenci přes telefonní linku, která by zákazníky zajistila např. při odstranění drobných závad a to i mimo pracovní dobu.
 

Původní stav:

Společnost AmeCars s.r.o. měla nainstalovanou starší pobočkovou ústřednu, která jim už kapacitně nevyhovovala a navíc u ní nebylo možné integrování systému bezdrátových poboček. Zaměstnanci Autosalonu proto používali mobilní telefony GSM i na volání mezi sebou v rámci areálu, což nebylo zrovna nejlevnější řešení.

 

Požadavky:

Pro autosalon je především podstatné, aby všichni zaměstnanci byli na dosah všem zákazníkům, kteří je v danou chvíli potřebují. Někteří zaměstnanci se pohybují po celém areálu (např. prodejci mohou být v show roomech, technici ve skladech či dílnách atd.), proto by také uvítali úspornější volání po celém areálu autosalonu. Další požadavky jsou:

  • hlasová brána, která by zákazníkům umožnila přepojení na požadovanou pobočku z výběru 3 položek: 1. prodej vozů 2. servis 3. nonstop asistence
  • zajištění nonstop asistence přes telefonní spojení i mimo pracovní dobu
 

Řešení:
Schéma pokkytí signálem sysému DECT

Firma STAND CZ spol. s r.o., která byla vybrána ve výběrovém řízení a stala se tak dodavatelem telefonní pobočkové ústředny pro autosalon, vzhledem k požadavkům zákazníka doporučila nasazení telefonní pobočkové ústředny KX-TDA 100.
Tato ústředna nabízí možnost připojení bezdrátového systému DECT, který umožňuje vybudování lokální bezdrátové sítě. Zaměstnanci, kteří jsou připojení na telefonní ústřednu, si tak mezi sebou volají zdarma a jsou trvale dostupní po celém areálu autosalonu, který je pokrytý signálem systému DECT (viz. schéma). Hlasová brána je zastoupena provolbou DISA, tedy zařízením, které vyzvedne příchozí hovor a nabídne volajícímu možnosti pro přepojení, v případě autosalonu AmeCars  na 1) prodej vozů, 2) servis, 3) nonstop asistence. Mimo pracovní dobu je linka nonstop asistence přesměrována na technika, který má službu a je doma v pohotovosti na mobilním telefonu.

(K obrázku Schéma pokrytí prostoru signálem bezdrátového systému DECT: každá z vysílacích buněk pokrývá část prostoru, přičemž při překrýtí oblastí pokrytých jednotlivými buňkami může uživatel volně přecházet mezi jednotlivými buňkami bez přerušení spojení, obdobně jako je tomu u systému mobilních telefonů DECT. Vhodným umístěním buněk v areálu autosalónu tak bylo dosaženo 100% pokrytí prostoru a tedy trvalé dosažitelnosti všech pracovníků, kteří nosí na opasku bezdrátové telefon.)
 

Způsob aplikace požadavků zákazníka a využití dalších možností ústředny:

  • Kvalitní služby zákazníkům je dosahováno i komfortním vyřizováním jejich hovorů. Pokud zavolá zákazník na centrální linku autosalonu, přivítá ho úvodní hlášení hlasové brány a poté si může vybrat z nabídkového stromu (v případě autosalonu 1) prodej vozů 2) servis 3) nonstop asistence ) a hlasová brána ho následně přepojí tam, kam požaduje.
  • Trvalá dostupnost pracovníků je umožněna bezdrátovým systémem DECT, který zajišťuje pokrytí celého areálu autosalonu signálem včetně možnosti pohybu v průběhu hovoru, přičemž signál přechází vždy na buňku s nejsilnějším signálem.
  • Snížení nákladů na komunikaci bylo dosaženo připojením systému DECT, protože zaměstnanci připojení na telefonní ústřednu, si po celém areálu autosalonu volají mezi sebou zdarma místo původního mobilního spojení, které bylo pro společnost nákladné.
  • Pro zajištění nonstop asistence je využito přesměrování hovorů, přicházejících na asistenční linku v mimopracovní době, na mobilní  telefon servisního technika, který drží asistenční službu a je připraven pomoci zákazníkovi. Přesměrování na jednotlivé techniky zajišťuje ústředna v souladu s naprogramovaným časovým plánem.

Pozn.: Toto vzorové řešení prezentuje pouze některé možnosti moderních pobočkových telefonních ústředen. Chcete-li se dozvědět více, doporučujeme Vám přečíst si další vzorová řešení a také případové studie, prezentující konkrétní řešení u skutečných zákazníků.


Dotaz / příspěvek do diskuse

Copyright © 2004 STAND CZ spol s r.o. Obsah tohoto serveru je chráněn autorským zákonem. Všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebGet © IT STUDIO s.r.o., 2004